forum

dezbateri libere despre sindicate * învăţământ * lege

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiţi | 

Scoala - Primarie

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
profesor27

Puncte : 10
Reputatie : 1
Data de inscriere : 02/11/2011

MesajSubiect: Scoala - Primarie   Vin Noi 18, 2011 3:23 am

Va rog sa-mi spuneti daca primarul are dreptul legal de permite, fara consultarea directorului scolii, a consiliului de administratie al scolii ori a consiliului local, organizarea de cursuri de dans, antrenamente de handbal, care nu sunt activitati ale scolii.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
profesor27

Puncte : 10
Reputatie : 1
Data de inscriere : 02/11/2011

MesajSubiect: Re: Scoala - Primarie   Sam Noi 19, 2011 12:16 am

Va rog sa-mi spuneti daca primarul are dreptul legal de permite, fara consultarea directorului scolii, a consiliului de administratie al scolii ori a consiliului local, organizarea de cursuri de dans, antrenamente de handbal, care nu sunt activitati ale scolii.

PS: Am uitat sa precizez ca toate acestea se organizeaza in incinta scolii. De fapt asta era intrebarea: are primarul dreptul legal de a permite organizarea de cursuri de dans si antrenamente in incinta scolii, mai precis in sala de sport, care este in aceeasi cladire in care se tin si cursurile scolare. Nu este o cladire separata.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

Scoala - Primarie
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum :: PROBLEMELE JURIDICE DIN UNITĂŢILE DE ÎNVĂŢĂMÂNT :: Aici dezbatem şi încercam să rezolvăm împreună problemele juridice pe care le întâmpinăm în unităţile de învăţământ :: Probleme legate de salarizarea şi încadrarea personalului didactic auxiliar-
Mergi direct la: