forum

dezbateri libere despre sindicate * învăţământ * lege

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiţi | 

Stimulentul de insertie

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
madalinahd2012

Puncte : 3
Reputatie : 1
Data de inscriere : 02/03/2012

MesajSubiect: Stimulentul de insertie   Mier Mar 07, 2012 6:22 am

Bine v-am gasit!
Sunt profesor titular in invatamantul preuniversitar. Va rog frumos sa ma ajutati si pe mine, daca se poate, cu cate un raspuns la urmatoarele intrebari:

1. La ce data (cel mai tarziu) ar trebui sa ma intorc la catedra pentru a beneficia de stimulentul de insertie, in conditiile in care, conform legii 111/2010, sunt in concediu de crestere a copilului de pana la implinirea varstei de un an a acestuia(nascut pe 5 iulie 2011) ?
Eu inteleg ca daca ma intorc la 1 iulie si renunt pentru cele 4 zile din iulie la indemnizatie si sunt platita pana pe 5, am dreptul la acesta.Nu stiu cum se interpreteaza exact si de aceea am nevoie de ajutorul dv.

2. Am nevoie de o decizie emisa de inspectorat in care sa se mentioneze data intoarcerii mele la catedra sau trebuie sa ma duc direct la scoala? (Sunt profesor titular).

3. Pentru solicitarea stimulentului de insertie trebuie facut un dosar similar celui depus pentru acordarea indemnizatiei pentru concediu crestere copil? Sunt necesare toate acele documente?

Va multumesc anticipat si astept cu nerabdare raspunsul dumneavoastra!
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

Stimulentul de insertie
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum :: PROBLEMELE JURIDICE DIN UNITĂŢILE DE ÎNVĂŢĂMÂNT :: Aici dezbatem şi încercam să rezolvăm împreună problemele juridice pe care le întâmpinăm în unităţile de învăţământ :: Alte probleme juridice specifice salariaţilor din învăţământ (întrebări, sugestii, reclamaţii)-
Mergi direct la: