forum

dezbateri libere despre sindicate * învăţământ * lege

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiţi | 

AJUTOR JURIDIC

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
enya66

Puncte : 13
Reputatie : 0
Data de inscriere : 07/01/2010

MesajSubiect: AJUTOR JURIDIC   Joi Feb 04, 2010 4:02 am

Am o problema si va rog sa ma ajutati. In urma cu trei ani am solicitat impreuna cu colegii mei, in scris, reprezentarea juridica intr-un proces impotriva unui profesor care ne-a dat in judecata pentru un calificativ. Am facut o cerere si am semnat intr-un tabel. Raspunsul din partea sindicatului nu l-am primit nici pana azi. Intre timp ne-am retras aproape toti din sindicatul respectiv si ne-am inscris in altul. Acum liderul de sindicat judetean al sindicatului din care ne-am retras, drept razbunare (pana acum ne-a facut destule probleme si plangeri penale si procese) i-a oferit profesorului reprezentare juridica si tabelul si cererea noastra mentionata anterior si ne-a facut tuturor plangere penala. Ce putem face pentru a-l potoli pe acest lider de sindicat care nu mai are nicio legatura cu noi, dar a juns ca in fiecare luna sa gaseasca motive pentru a ne reclama? Este razboiul lui personal impotriva unui colectiv.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
sinvlex
Admin
Admin

Puncte : 134
Reputatie : 15
Data de inscriere : 04/01/2010

MesajSubiect: Re: AJUTOR JURIDIC   Lun Feb 08, 2010 12:00 am

Prezentarea dumneavoastra este prea succinta. Oricum, aspectele penale care apar intre persoane nu privesc, in principiu, sindicatul. Puteti sesiza conducerea sindicatului.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://sinvlex.blogspot.com/

AJUTOR JURIDIC
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum :: DESPRE SINDICATE ŞI MEMBRII DE SINDICAT :: Despre drepturile şi obligaţiile membrilor de sindicat-
Mergi direct la: