forum

dezbateri libere despre sindicate * învăţământ * lege

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiţi | 

Reintoarcere in activitate din concediu crestere copil

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
mihaela022005

Puncte : 3
Reputatie : 1
Data de inscriere : 18/04/2010

MesajSubiect: Reintoarcere in activitate din concediu crestere copil   Dum Apr 18, 2010 8:22 am

Buna ziua! La 1 ian. 2010 m-am reintors in activitate din concediu crestere copil. Postul este de secretar cu studii superioare (aceasta fiind o conditie de baza a postului) - mediul universitar. Salariu de incadrare 999, spor de vechime 10% si inca un spor de 15% (nu mai stiu exact pt ce). Colegele din celelalte secretariate mai au un spor de 30% (articolul 94) care se aplica la toate secretarele, indiferent de studii. Acest spor l-am avut in momentul intrarii in concediu crestere copil. Pe luna ianuarie am primit acel spor, pe februarie mi-a fost retinut sporul dat in ianuarie pe motiv ca nu ma incadrez dupa noua lege aplicabila din 1 ianuarie 2010, deoarece in decembrie nu am avut acel spor. Dar in decembrie nu eram in activitate, ci in concediu! Acum, eu nu sunt lamurita daca mi-au fost respectate in totalitate drepturile. Decizia de reincadrare mi s-a facut pe 999 lei (mi-au comunicat verbal, nu am document scris). Va multumesc pt tot ajutorul dvs.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

Reintoarcere in activitate din concediu crestere copil
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum :: PROBLEMELE JURIDICE DIN UNITĂŢILE DE ÎNVĂŢĂMÂNT :: Aici dezbatem şi încercam să rezolvăm împreună problemele juridice pe care le întâmpinăm în unităţile de învăţământ :: Probleme legate de salarizarea şi încadrarea personalului nedidactic-
Mergi direct la: