forum

dezbateri libere despre sindicate * învăţământ * lege

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiţi | 

Transfer

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
ionella

Puncte : 6
Reputatie : 1
Data de inscriere : 11/01/2010

MesajSubiect: Transfer   Lun Aug 16, 2010 12:38 am

Vreau sa stiu daca se poate sa trec prin transfer de pe un post de educatoare pe unul de invatatoare. Eu m-am titularizat pe invatatori si mi-am obtinut definitivatul si gradul II ca invatatoare. Am trecut prin transfer pe educatori acum trei ani si acum as vrea sa ma intorc la invatamantul primar. Colege din alte judete mi-au zis ca se poate, ca au fost cazuri de acest gen, dar la noi la inspectorat mi s-a zis ca nu. Totusi in noua metodologie de miscare a personalului didactic se spune f clar ca se poate trece prin transfer dintr-o treapta inferioara de invatamant intr-una superioara (inainte nu se putea) si chiar am o prietena care anul trecut a trecut de pe prof de gimnaziu pe prof de liceu. Ma intreb oare nu e acelasi lucru? Daca ea a putut sa treaca de la gimnaziu la liceu (pt ca inainte nu le era permis) eu de ce nu pot sa trec de pe educatori pe invatatori. Si de ce in alte judete se poate si la noi nu? Nu este o lege pentru toti?
Va rog sa imi spuneti daca ati mai intalnit cazuri asemanatoare si cum trebuie sa procedez ca sa pot sa ma transfer pe invatatori.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

Transfer
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum :: PROBLEMELE JURIDICE DIN UNITĂŢILE DE ÎNVĂŢĂMÂNT :: Aici dezbatem şi încercam să rezolvăm împreună problemele juridice pe care le întâmpinăm în unităţile de învăţământ :: Alte probleme juridice specifice salariaţilor din învăţământ (întrebări, sugestii, reclamaţii)-
Mergi direct la: