forum

dezbateri libere despre sindicate * învăţământ * lege

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  InregistrareInregistrare  Conectare  

Distribuiţi | 

CUMUL DE FUNCTII

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
MarianaF

Puncte : 3
Reputatie : 1
Data de inscriere : 16/03/2011

MesajSubiect: CUMUL DE FUNCTII   Mier Mar 16, 2011 9:23 am

Buna seara!

As dori sa ma lamuresc si eu cu urmatoarea problema: secretara scolii la care lucrez asteapta decizia de pensionare. Se stie ca orice post se vacanteaza, se blocheaza automat. Pentru a evita acest lucru, am intrebat la ISJ ce am putea face, iar raspunsul a fost sa facem cumul cu pensia, ca sa nu se blocheze postul. Acest raspuns l-am primit in ianuarie, cand s-au verificat statele de personal. Prin februarie, am facut o adresa catre ISJ pentru a ne confirma in scris ca putem face cumul, iar raspunsul lor a fost ca, intre timp, lucrurile s-au schimbat si ca nu mai e voie sa se faca cumul, ca, indata ce va sosi decizia de pensionare, postul se va vacanta si se va bloca.
Intrebarea mea este daca e adevarat ca nu se mai poate face cumul, pentru ca ma contrariaza cele doua raspunsuri primite de la ISJ.
Va multumesc!
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
sinvlex
Admin
Admin

Puncte : 134
Reputatie : 15
Data de inscriere : 04/01/2010

MesajSubiect: Re: CUMUL DE FUNCTII   Joi Mar 17, 2011 6:43 am

Daca raspunsul v-a fost transmis in scris, ar trebui motivat in in drept.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://sinvlex.blogspot.com/

CUMUL DE FUNCTII
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
forum :: PROBLEMELE JURIDICE DIN UNITĂŢILE DE ÎNVĂŢĂMÂNT :: Aici dezbatem şi încercam să rezolvăm împreună problemele juridice pe care le întâmpinăm în unităţile de învăţământ :: Alte probleme juridice specifice salariaţilor din învăţământ (întrebări, sugestii, reclamaţii)-
Mergi direct la: